IRP Inwestycje-Rozwój-Personel realizuje projekt pn.:
„ZZL I WLB w samorządach subregionu południowego Województwa Śląskiego – Typ 2: szkolenia dla JST”
Projekt jest realizowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
(Europejski Fundusz Społeczny+),
PRIORYTET FESL.05.00-Fundusze Europejskie dla rynku pracy,
DZIAŁANIE FESL.05.11-Równość szans na rynku pracy.
Cel projektu:
Celem projektu pn. „ZZL I WLB w samorządach subregionu południowego Województwa Śląskiego – Typ 2: szkolenia dla JST” jest podniesienie świadomości osób pracujących w urzędach gmin na terenie pow. bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego oraz m. Bielsko-Biała, w tym kadry zarządzającej w zakresie rozwiązań umożliwiających pogodzenie pracy zawodowej z życiem prywatnym.
Projekt jest skierowany do 120 osób pracujących w urzędach gmin na terenie subregionu południowego Województwa Śląskiego (dla których nie są przewidziane inne programy/formy wsparcia), skierowanych do udziału w projekcie przez pracodawcę.
Główne zadania i sposób ich realizacji: zakres merytoryczny wsparcia obejmuje różnorodne narzędzia służące eliminacji stereotypów i dyskryminacji, w tym szkolenia, warsztaty, doradztwo i konsultacje z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i prawa pracy, w kontekście równości szans kobiet i mężczyzn oraz zarządzania różnorodnością, równouprawnienia na rynku pracy, zapewnienia większej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, przełamywania stereotypów związanych z płcią oraz zapobiegania dyskryminacji na rynku pracy.
Efekty projektu:
Zakładane rezultaty projektu: w wyniku realizacji projektu 80% osób zatrudnionych w urzędach gmin na terenie subregionu południowego Województwa Śląskiego, które uczestniczyły w projekcie uzyska kompetencje po zakończeniu udziału w projekcie oraz podniesie poziom wiedzy w zakresie równości kobiet i mężczyzn.
Okres realizacji projektu: 01.03.2025 r. do 31.12.2026 r.
Obszar realizacji projektu: pow. bielski, żywiecki, cieszyński oraz m. Bielsko – Biała.
Wartość projektu:
Wartość projektu: 287 625,00 PLN, Dofinansowanie: 273 243,75 PLN, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 244 481,25PLN.
Plakat projektu: pobierz